Zorunlu Trafik Sigortası Neleri Karşılar?

Zorunlu trafik sigortası hakkında sizleri birkaç konuda daha önceden bilgilendirmiştik. Bugün sizlere zorunlu trafik sigortasının teminatları hakkında bir miktar bilgi vermek istiyorum. Bu bilgileri çoğu, sigorta acentesinden ya da sigorta şirketinden aldığınız poliçede yer almaktadır. Bu poliçeleri dikkatlice okumanızı öneririm.

Sigorta poliçelerinde çeşitli bölümler yer almaktadır. Sigorta ettiren, Araç bilgileri, Hasarsızlık bilgileri, Sigorta kapsamı, Genel şart ve Klozlar şeklinde.

Sigorta kapsamı bölümünde teminatlardan bahsedilmektedir.

Ölüm ve Sakatlanma kişi başına limit 250 bin TL

Ölüm ve Sakatlanma Kaza Başına limit : 1.250.000 TL’dir.

 

Sağlık gideri kişi başına limit : 250.000 TL

Sağlık gideri kaza başına limit : 1.250.000 TL

Maddi Hasar Araç Başına Limit 25.000 TL

Maddi Hasar Kaza Başına Limit : 50.000 TL

 

Trafik sigortası poliçesi bunları teminat altına almaktadır. Bunlar karşı tarafa vereceğiniz hasarlarla ilgilidir. Ve de trafik sigortasının kullanılması için sizin kazada suçlu ve karşı tarafa hasar vermiş olmanız gerekmektedir. Karşı taraf suçluysa trafik sigortası herhangi bir şekilde bozulmamakta, işlem içerisine girmemektedir. Yani, trafik sigortası karşı tarafa sizin hatanız yüzünden oluşan sonuçlar nedeniyle ödeme yapar. Trafik sigortası olmasa ne olur sorusunun yanıtı da böylece verilmişi olur. Bu sigortanın zorunlu olma nedeni budur. Sizi, maddi olarak koruyan bir poliçedir.

  • Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica