Trafik sigortasında son durum

Bir süredir acentemize gelen müşterilerin yakındığı trafik sigortası fiyatları hakkında da bir şeyler yazma gereği duyduk. Neden böyle oldu, düzelecek mi, yaptırmasak ne olur, en ucuz sigortayı bana yapar mısın, bana kaça olur, sizin kârınız ne gibi sorulara bir miktarda olsun yanıt vermek istiyorum.

Trafik sigortası fiyatları neden arttı?

Özellikle kaza tespit tutanaklarının hayatımıza girmesiyle birlikte sizlerin de hissettiği derecede bir artış meydana geldi. Bunu ben, bireysel olarak kaza tespit tutanaklarına ve ödeme limitlerinin artışına bağlıyorum. Yani eskiden bir kazada 1 miktar ödeme limiti varken şu an 4-5 miktar ödemeye geldi. Bunun da nedeni kuşkusuz araçların yenilenmesi olarak görülebilir. 25 bin liralık sigorta teminatı artık yetmez olmuştu.

Trafik sigortası yaptırmazsak ne olur?

Evet, bu soru ile de sıkça karşılaşıyoruz. Trafik sigortası, zorunlu sigortalar kapsamındadır. Yani yaptırılmadan trafiğe çıkılmamalıdır. Bunun nedeni de karşı tarafa vereceğiniz, kusurlu olduğunuz hasarlarda yardımcı olmasıdır. Yaptırmama gibi bir durum normalde söz konusu değildir. Yaptırmalısınız. Eğer yaptırmazsanız da bu sizin başınıza sigortaya ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazla masraf çıkarabilir. Hem sizin hem de karşı taraf için çok faydası olan bir sigortadır.

En ucuz sigorta?

Bu soru tarihte ilk olarak nerede ve kim tarafından soruldu bilmiyorum ama bana çok garip gelir. İnsanlar en ucuzu arama hakkına sahiptirler mutlaka ama en ucuz sigorta diye bir soru şu anki piyasa şartlarında pek de gerçeği bulmanıza yardımcı olmayacaktır. Şirketlerin kriterlerine bağlı olarak sigorta fiyatları çok ucuz diye bir şey söz konusu olmuyor.

Sigorta en ucuz ne kadar olur?

Bu soruya da net bir cevap vermek mümkün değildir.

Sigorta acenteleri ne kadar kazanıyor?

Bu soru da bize sıkça sorulan sorulardan biridir. Sigorta acentesinin şirketle olan anlaşmasına ve şirkete getirdiği işlere göre değişmektedir. %15 altında veren şirket görmedim ama yok diyemem.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BİR YORUM YAZ

Yandex.Metrica