Trafik Sigortası Fiyatları ve Bilgilendirme Sitesi

Ana Sayfa »» Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?
Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?
Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Bir süredir fiyatlardan yakınan müşterilerimizin aklına ilk gelen şey, zorunlu trafik sigortasını yaptırmamak bir anlamda tüm sorumluluğu üzerlerinden atmak. Ortalama 300-400 liralık sigortalar için üstlerine alacakları sorumlulukları anlattığımızda da haklı olduğumuzu söylüyorlar ve sigortasını o an yapabiliyoruz. İnternet üzerinden de bu bilgileri paylaşırsak müşterimiz olan ya da olmayan bireyleri trafik sigortasına karşı daha bilgili hale getirebiliriz diye düşünüyorum.

Soru şu: Zorunlu trafik sigortasını yaptırmazsak / yaptırmazsam ne olur?

Öncelikle zorunlu bir sigorta olduğu için trafik sigortası herhangi bir kontrol noktasında size başlıca sorulan belgeler arasındadır. Yani trafik polisi size ehliyet, ruhsat ve trafik sigortasını başlıca sorar. Bu bence trafik sigortasını yaptırmak için bir neden. Daha farklı bir nedeni de söylemek gerekirse; Herhangi bir kaza anında eğer suçluysanız trafik sigortanız karşı tarafın hasarını sigorta poliçesi üstündeki limitlere göre karşılamaktadır. Örnek vermek gerekirse 400 Türk Lirasına sigorta yaptırmış bir birey, kaza yaptığında karşı araca 15.000 TL hasar verdi, bu hasar sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Eğer sigortanız yoksa bu ücretin sizin cebinizden çıktığını düşünebilirsiniz. Tabi öyle bir durumda yalnızca bu değil, trafik sigortasına sahip olmamak da sizin üstünüze bir ceza olarak gelecek.

Aslına bakarsanız 400-500 TL bile bu risk için oldukça küçük ön ödemeler. Sigorta şirketleri bu konuda oldukça cömert gibi geliyor bana. Özellikle kasko ve trafik sigortalarında üstlerine yüklenen yükü gördükçe fiyat artışını çok yanlış bulmuyorum.

Yakın zamanda trafik sigortasının da kapsamının değişeceği yönünde bilgiler alıyoruz. Duyumlarımız gerçek olursa trafik sigortası zaman zaman kasko gibi sizi de koruma altına alabilecek. Tabi haklı olduğunuz kazalarda.

face tivit google friendfeed face face linkedin
Yazar Hakkında
sigortaciWeb Sitesi

2007'den beri sigorta sektöründe acentelik yapan bir bireyin; sigorta, poliçeler ve sektör hakkındaki bilgilerini paylaştığı, soruları cevapladığı nacizane blog sitesinin yazarı.

Yorumlar
    Bu konuya hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
İsminiz
E-Mail Adresiniz
Web Siteniz (Varsa)

Kategoriler

En Popüler Yazılar

Etiketler