Trafik Sigortası Kredi Kartına Kaç Taksit Yapılabiliyor?


Bir süredir trafik sigortası ile ilgili dolaşan ” taksit kalktı “ iddiaları ne yazık ki gerçeği yansıtıyor. Şirketler, azalan primler nedeniyle ya trafik sigortası poliçesi yapmaktan kaçınıyorlar ya da taksitsiz trafik sigortası kesmek için çabalıyorlar. Hal böyle olunca araç sahipleri için yüksek miktardaki poliçelerin ödemesini tek bir ayda yapmak zor olabiliyor.

 

Peki trafik sigortasına taksit yapan sigorta şirketleri var mı?

Evet, sayıları az olsa da Doğa sigorta başta olmak üzere birkaç şirket normal fiyatlara, taksitli poliçe düzenleyebiliyorlar.

Her şirkette taksit imkanı söz konusu mu, bir yolu var mı?

Evet, bütün şirketler belirli koşullar sağlandığında taksit imkanı sağlıyorlar. Bu imkan genelde poliçeye ek teminatlar eklenerek sağlanıyor.

Mesela ihtiyati mali sorumluluk ( imm ) teminatı artırılır, çekici hizmeti eklenirse poliçe tutarı artarken taksit imkanı da geliyor. Şirketler büyük ihtimalle burada vade farkını da poliçeye ekleyebiliyorlar.

 

 

 

Hakkında: sigortaci

2007'den beri sigorta sektöründe acentelik yapan bir bireyin; sigorta, poliçeler ve sektör hakkındaki bilgilerini paylaştığı, soruları cevapladığı nacizane blog sitesinin yazarı.

Kontrol Ediliyor

pert araba

Pert Araca Zorunlu Trafik Sigortası Yapılır Mı?

Pert araç, genelde araç işinden anlayan kişilerin, ucuza mâl edip aynı oranda ucuz miktarla sattıkları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir