Trafik sigortası fiyatları 2015

Trafik sigortası, her yıl en az 2 kere olmak koşuluyla fiyatı yenilenen zorunlu bir sigorta türüdür. Acenteler olarak yıl geçişlerinde ve temmuz ayı başında bu tip fiyat değişikliklerini müşterilerimize aktarma yükümlülüğümüz var. Son yıllarda şirketlerin kendi fiyatlarını belirlemesiyle aslında bu fark nispeten kendini saklamakta.

2015 yılı sigorta şirketlerine ne getiri, başlıca zorunlu sigorta olan trafik sigortasında ücretler ne olur? 

Aslında bu sorunun yanıtı basit, her zaman olduğu gibi yeni yıl, bir miktar zam getirir. Bunun nedeni kuşkusuz birçok üründe meydana gelen zamların, diğer ürünlere yansımasıdır. Her yıl sonunda, şirketler kâr – zarar oranlarını açıklarlar. Hangi sigorta branşında kârlı olup hangisinde zarar ettiklerini listelerler. Zorunlu trafik sigortası; Şirketlerin para kazandıkları bir sigorta türü değildir. ( Genel itibariyle ) Bu nedenledir ki şirketler zorunlu trafik sigortasını müşteriyle tanışma ya da ellerindeki hasar oranı nispeten düşük müşteriyi tutma bağlamında bir bağlayıcı olarak görürler. Yeni yıl, yani 2015 yılı fiyatlarda çok büyük değişikliklerin olacağı bir yıl olarak gelmiyor bana. Bazı müşterilerimiz, ocak ayındaki poliçelerini, henüz zam gelmeden, aralık ayının içerisinde yenilemek istiyorlar. Bu, şirketlerin izin vermediği bir durumdur. Sigorta poliçenizi yenilemiyor diye acentenize ve acente yetkilisine darılmanızı gerektirecek bir durum yok ortada. Şirketler ortalama fiyatlarını açıkladıkları gün, bizler de sizlere daha net açıklamalar sunacağız.

 

Herhangi bir soru veya sorun için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

 • Ahmet Ahmet dedi ki:

  Zorunlu trafik sigortasında araçların model yılına göre taban fiyatlarına neden ulaşamıyoruz. Bunu şunun için soruyorum şahsen ben sigorta şirketleri arasında herhangi bir rekabetin olduğuna inanamıyorum çünkü bizden direkt olarak bilgilerimiz isteniyor ve teklif ona göre veriliyor. Tabi ki kişiye göre yaşa göre kaza durumuna v.s. göre fiyat elbette değişebilir, ama bilgilerinizi girmeden veya vermeden herhangi bir fiyata ulaşılamıyor.

  • sigortaci dedi ki:

   bilgilerinizi kullanarak fiyat teklifi oluşturuyorlar. herkese aynı teklifi vermeyerek bir nevi müşteriyi koruyorlar aslında. bu, hoşunuza gitmesi gereken bir uygulama.

 • ehliyetsiz dedi ki:

  Merhaba,

  ehliyetsiz sürücü, eğer haklıysa karşı tarafın sigortasından aracını yaptırabilir mi? başımıza böyle bir şey gelirse polis mi çağırmalıyız? yoksa ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı her şey bize mi yüklenir?

 • BİR YORUM YAZ

  Yandex.Metrica