Trafik sigortası acenteleri

Trafik sigortası yaptırmak isteyen bireyler, kısa süre acente arayışına giriyor. Sigorta poliçesini, neredeyse bütün sigorta acenteleri yapabilmektedir. Bunun için de kuşkusuz elementer branşta hizmet veren bir sigorta acentesi olmaları gerekmektedir.

Sigorta poliçesi düzenleme kısmında branş farkı nedir?

Aracılık hizmeti veren küçük / büyük işletmeler, sigorta şirketleriyle çeşitli şekillerde anlaşma yaparlar. Bu anlaşmalarda, hangi alanda şirketin bir dalı olarak müşteriye hizmet verecekleri yazar. Elementer alan, genel olarak trafik sigortası, kasko sigortası, konut sigortası, dask gibi alanları kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse hayat farklı bir branştır ve acentelerin çoğu hayat konusunda hizmet vermezler. Bunun nedeni, hayat sigortasına genelde bankalarda, kredi çekerken ihtiyaç olması, uzun süreli bir poliçe olması ve bankaların bu konuda müşterilere daha farklı hizmet vermesi gösterilebilir. Mesela, bir banka müşterisine kredi veriyorsa hayat sigortası aksamasın ister bu yüzden sigorta poliçesini bankanın yapması daha kolay olur. Sigortayı yapar ve müşteri ücreti öder. Oysa bizim gibi aracılık hizmeti yapan yerler, müşterinin uzun süre peşinden koşar ve sigorta poliçesini yaptırması gerektiğini defalarca anlatır. Bu bir kişisel deneyimdir, yoksa herkes böyledir ve sistem böyle işler demek değildir amacım.

Gelelim trafik sigortası acenelerine, tam olarak nerede bulur, nasıl iletişime geçeriz?

Türkiye’nin birçok yerinde rahatlıkla trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Özellikle büyük şehirler; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Adana gibi yerlerde sigorta acentesi bulmak biraz daha kolaydır. Bu bağlamda şirketlerin sitesini kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Anadolu sigorta, Ak sigorta, Axa sigorta, Ergo sigorta bu konuda müşteri adaylarına internet üzerinden kendilerine en yakın acenteyi bulabilmeleri için olanak sağlamış durumdadır. Neredeyse her şirketin böyle bir hizmeti vardır, verilen sigorta şirketi isimleri model olarak gösterilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

 • Sigorta Haber dedi ki:

  650 TL trafik sigortası mı olur!!! Otomobil sahibi olmak çok maliyetli olmuş artık

 • Haberin Tersi dedi ki:

  İkinci el oto sahiplerine şok: Kamuoyunda zorunlu trafik sigortası olarak bilinen, Karayolları Motorlu Araçlar…

 • Tuğrul Bey dedi ki:

  İkinci el otomobilde zorunlu trafik sigortası yüzde 100 zamlandı.. pamuk eller cebe ..suriyeli doyuracaz..

 • ahmet deniz dedi ki:

  İkinci el otomobilde trafik sigortası primleri 1000 TL’ye çıktı!

 • ahmet dedi ki:

  Trafik Sigortası Fiyatları Neden Artıyor? Sigorta Şirketleri Yetkilileri, Sigorta Acenteleri ve…

 • afyon dedi ki:

  TEK SORUN TRAFİK SİGORTASI FİYATLARIYDI . | Afyon Sigorta Acenteleri Derneği Haber Portalı

 • BİR YORUM YAZ

  Yandex.Metrica