Trafik cezaları ve Trafik sigortası düzenlemesi


Bir süredir çeşitli ortamlarda duyduğum bir yeniliği sizlerle paylaşmak istiyorum. Trafik cezaları, gelen düzenleme ile trafik sigortası fiyatlarını etkileyecek bir kriter haline geliyormuş. Alkollü halde yakalananlar, kırmızı ışık ihlali yapanlar, emniyet kemeri nedeniyle ceza yiyen bireylerin sigorta poliçelerine sürprim olarak yansıyacak bu yenilik, ceza puanı olmayan sürücüler için indirim olarak görülebilir. Bu sistemin trafik sigortasına dahil edilmesinin doğruluğunu tartışmak gerekirse mi bilemiyorum. Trafik sigortası yaptırmak günden güne maliyetli bir hale geliyor, evet. Lakin yapılan hazarların altından kalkmak başka türlü pek mümkün olmuyor.

Trafik cezaları zorunlu trafik sigortası için sürprim demiştiniz, peki ceza yemeyenler?

Bu konudan yukarıda kısa süre bahsettik ama biraz indirim yolu gözükebilir. Hele ki kaza yapmayan ve orta yaş ve üzeri biriyse sigorta primi çok düşük çıkacaktır diye düşünüyorum. Bu tip şeyleri artık ezberlemiş bir sigortacı olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Sizlerin de bu konuda soruları olursa, yorum bölümü aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

 

Hakkında: sigortaci

2007'den beri sigorta sektöründe acentelik yapan bir bireyin; sigorta, poliçeler ve sektör hakkındaki bilgilerini paylaştığı, soruları cevapladığı nacizane blog sitesinin yazarı.

Kontrol Ediliyor

yurtdışı poliçesi

Yurtdışı zorunlu trafik sigortası ve yeşil kart poliçesi

Ülkemizde aldığınız sigorta hizmeti, yalnızca yurt sınırları içerisinde geçerlidir. Aracınızla uluslararası bir seyahate çıkacaksanız yapmanız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir