Sigorta bitiş tarihim pazar gününe denk geliyor!


Sigorta poliçesinin son günü, pazara denk gelirse nasıl bir yol izlendiğini merak eden okuyucularımıza bazı bilgiler vermek istedik. Bu konuda internette yararlı kaynak bulmak epey zor olduğu için, trafik sigortası bilgilendirme hizmeti yapma amacıyla açtığımız web sitemizde bu bilgiler de olsa güzel olur diye düşündük.

Bir acente olarak sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri de pazar günü biten poliçelerdir. Bu konuda şöyle bir bilgiyi vermek gerekir, pazar günü biten poliçeler, pazartesi yaptırılabilir ve herhangi bir ceza uygulanmaz.

Bunun nedeni, pazar günü açık acente olmadığı için, şirketler de bu bağlamda bir günlük haftasonu gecikmesini es geçiyorlar.

Lakin

pazar günü öğlen saati 12.00’dan sonra başınıza gelen herhangi bir maddi hasarlı kazara sigorta poliçeniz bitmiş olduğu için şirket ödeme yapmayacaktır. Bu bilgiyi de sizlerle paylaşarak görevimizi layıkıyla yerine getirmiş olalım. Bu konularda herhangi bir sorunuz ya da sorununuz olması durumunda bu konu üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hakkında: sigortaci

2007'den beri sigorta sektöründe acentelik yapan bir bireyin; sigorta, poliçeler ve sektör hakkındaki bilgilerini paylaştığı, soruları cevapladığı nacizane blog sitesinin yazarı.

Kontrol Ediliyor

yurtdışı poliçesi

Yurtdışı zorunlu trafik sigortası ve yeşil kart poliçesi

Ülkemizde aldığınız sigorta hizmeti, yalnızca yurt sınırları içerisinde geçerlidir. Aracınızla uluslararası bir seyahate çıkacaksanız yapmanız …

6 yorumlar

  1. Aracınızın poliçe numarasına, bitiş tarihine ve Sigorta Şirketi bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

  2. Kasım 1967 doğumluyum. Sigorta başlangıcım 1 Haziran 1986. Askerlik bitiş tarihim Haziran 1995. Halen sigortalı…

  3. KOLEKTİF VE KOMANDİT ŞİRKETLERİN ORTAKLARIN 4-b SİGORTALILIK KAPSAMINDA SİGORTA BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ BİLDİRİMİ

  4. Gerçek Ve Basit Usulde (4-B Sigortalılığı) Sigorta Başlangıç ve Bitiş Bildirimi

  5. Kasko ve Trafik Policenizin Bitiş Tarihini Kontrol Ettinizmi… Siyah Sigorta Aracilik Hizmetleri Bizden Teklif…

  6. İyi akşamlar gecici ruhsatımın tarihi 11.06.2017 pazar gunu bitti ertesi gün geçici ruhsatla araç satışı yapabilirmiyim bilgilendirirseniz memnun olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir