Pert Araca Zorunlu Trafik Sigortası Yapılır Mı?


Pert araç, genelde araç işinden anlayan kişilerin, ucuza mâl edip aynı oranda ucuz miktarla sattıkları bir çeşit pazarlama türüdür. Bu tip arabalara zorunlu trafik sigortası rahatlıkla yapılabilmektedir.

Genel olarak pert araç sigortaları, normal araçlara göre biraz daha prim olarak fazla çıkmaktadır. Şirketler, sigorta zorunlu olduğu için pert araçlara sigorta yapmaktan çok kaçınmıyorlar ancak bazı şirketler fiyatı yüksek tutarak müşterinin kendisini tercih etmesini engellemeye çalışıyor. Bu bir stratejidir. Şirketler birçok araç tipinde uyguladıkları bu başarılı çalışmayı, pert araç söz konusu olduğunda da uygulamaktan kaçınmıyorlar.

 

Pert araç alan müşterilerimiz zaman zaman kasko sigortası yaptırırken sıkıntı yaşayabiliyorlar. Birçok şirket pert araca kasko yapmadığı için müşterilerimiz trafik sigortası yaptırmaya geldiklerinde de büyük endişe içerisinde oluyorlar.

Hakkında: sigortaci

2007'den beri sigorta sektöründe acentelik yapan bir bireyin; sigorta, poliçeler ve sektör hakkındaki bilgilerini paylaştığı, soruları cevapladığı nacizane blog sitesinin yazarı.

Kontrol Ediliyor

yurtdışı poliçesi

Yurtdışı zorunlu trafik sigortası ve yeşil kart poliçesi

Ülkemizde aldığınız sigorta hizmeti, yalnızca yurt sınırları içerisinde geçerlidir. Aracınızla uluslararası bir seyahate çıkacaksanız yapmanız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir