2016 zorunlu trafik sigortası fiyatları ne kadar oldu?

2016 yılına girmemizle birlikte trafik sigortası fiyatlarınca ciddi artışlar gözlendi. Öyle ki aralık sonu itibariyle fiyatlarını çıkarmaya başladığımız sigorta poliçelerinin fiyatları bir gecede ciddi oranda arttı. Birçok müşterimizi, henüz yeni yıla girmeden bu konuda uyardık ve poliçeleri için çeşitli fiyatlar verdik. Müşterilerimiz poliçe yenilemelerini yeni yılda yaptıkları için verdiğimiz fiyatlar ile poliçedeki tutarlar birbirini tutmadı. Kasko poliçelerinde de benzer sorunlar ortaya çıktı.

 

Trafik sigortaları neden bu kadar zamlandı ve şu an fiyatlar nasıl?

Fiyat zamları her sene yılbaşında poliçelere yansımaktaydı, bu sene de benzeri oldu. Bu yılı farklı kılan kuşkusuz sene içinde yapılan fiyat değişikliklerine ek olarak daha da artmış gibi gözükmesi. Öyle ya, geçen sene ocak ayında 300 TL’ye yaptırdığınız sigortanın muadilini 6. ayda sigorta yaptıran insanlar 400 TL gibi ödedi. Yeni yıl zammı da gelince örnekle fiyat 500 TL’ye çıktı. Hal böyle olunca artışın oranı çok ciddi yerlere tekabül etti.

 

Aracımın trafik sigortası 2016 zamlarıyla birlikte ne kadar oldu?

Bu soru, acentelerin müşterilerinden aldıkları en popüler beş soru arasındadır. 6. ayda sigorta poliçesi bitecek olan insanlar henüz 1. ayda bunları sormak için zaman zaman acentelere akın edebiliyorlar. Sigorta poliçenizin bitimine 1 ay kalaya kadar herhangi bir şekilde fiyat çalışması yapmamız mümkün olmuyor. Sisteme asbis no, tc kimlik ile giriş yapmadan da net bir fiyat alamıyoruz.

 

Ben hiç kaza yapmıyorum, trafik sigorta poliçem yine de artıyor.

Bu bir kanayan yara, kurunun yanında yaş da yanıyor ama yaş kuruya göre çok daha az yanıyor. Yani kaza yapmayan sürücü, şirketler tarafından ödüllendiriliyor. Lakin yine de bir risk olduğu göz önünde bulunduruluyor.

  • Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

  • Metin ALTIN dedi ki:

    Trafik digortası fiyatlarının bu kadarçok fahiş fiyatlandırılması bu ülkedeki gerçekler ile bağdaşmıyor.Ben emekli bir kimse olarak seyyanen 100 tl artı üfe yüzde 3 oranında zam aldım.Bir aracım olarak bu yüksek fiyatlandırma ile trafik sigortası yaptıramam.Birde camper yaptım özel amaçlı kamp karavan taşıtı geçen hafta sigortası bitti .1886 tl ve 10900 tl arasında çok çok fahiş bir zam yaparak trafik sigorta fiyatı biçilmiş.Hangi dünyada böyle bir uçuk fiyatlar var.Bu mağduriyet ile insanları yaşamaktan soğutuyorlar.Yazıklar olsun.Hiçmi denetim yok..

  • BİR YORUM YAZ

    Yandex.Metrica